25 lat minęło …

W grudniu 2020 roku nasza Wspólnota Odnowy w Duchu Św. „Dobry Pasterz” obchodziła 25 – lecie swojej posługi. Uczciliśmy to Mszą świętą, podczas której dziękowaliśmy za charyzmaty jakimi Duch Święty obdarzył wspólnotę, za owoce naszej posługi, opiekunów duchownych, kapłanów i wszystkie osoby, które Bóg postawił na drodze naszej wspólnoty. Nasze dziękczynienie wyrażamy również w kilku świadectwach sióstr i braci ze wspólnoty.

„Ta Wspólnota to prezent dla mnie od dobrego Ojca. Mam tu prawdziwe siostry i prawdziwych braci, na których  mogę zawsze liczyć. Chwała Panu!” Ewa

„Kiedyś wydawało mi się, że moje życie nie ma większego sensu, a  dodatkowo zachorowałam. Żyłam z daleka od Boga, ale On o mnie nie zapomniał. Postawił na mojej drodze przyjaciół, którzy zaprosili mnie na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie. Wtedy to właśnie poczułam, że muszę iść do spowiedzi i zostawić tam wszystko, co oddalało mnie od Boga. Od tej pory należę do Wspólnoty „Dobry Pasterz”. Przeszłam różnego rodzaju rekolekcje i każdego dnia żyję Słowem Bożym. Nie ma większego szczęścia, jak uczucie, że Maryja i Jezus naprawdę Cię kochają.” Ela

„Dzięki Wspólnocie moje serce otworzyło się szeroko na Bożą Miłość. Widzę to z perspektywy 17 lat trwania we wspólnocie we wzajemnej braterskiej miłości, we wzajemnym wspieraniu się, bo takie są tu nasze relacje oparte na Bożej Miłości. Czuję, że kocham coraz bardziej Jezusa, Maryję Niepokalaną, a dzięki temu żonę, moich najbliższych…TOTUS TUUS MARYJO, jestem cały Twój, a przez Twoje Niepokalane Serce, jestem cały Jezusa na wieki.” Piotr

„Dziękuję Ci Boże za Wspólnotę, bo gdy czułam się zbłąkaną owieczką, w Odnowie odnalazłam pokój serca, miłość, wiarę i umocnienie. Teraz czynię wszystko z Bogiem i Maryją. Chwała Panu!” Lidia

„Pan Jezus daje mi pokój serca jakiego świat dać nie może. Doświadczam w życiu chwil radości, ale też smutku, cierpienia, strachu  czasem odrzucenia przez ludzi, ale mam do Kogo się uciekać, pożalić, opowiedzieć o wszystkim. Mogę stanąć przed Bogiem w prawdzie i On mnie zawsze kocha, rozumie. Jest ze mną we wszystkim. Jest moim Bogiem i Przyjacielem. Tylko Pan Jezus daje wolność, która rodzi radość, nadzieję, możliwość przebaczenia sobie      i innym.” Owieczka „Dobrego Pasterza” Ela

„Dziękuję Bogu Ojcu za dar życia, Synowi Bożemu za Krzyż, który łączy się z moim krzyżem, Duchowi Świętemu za zaproszenie do Wspólnoty. Ta Wspólnota daje mi siłę do przezwyciężania trudności. Chwała Panu i Maryi Niepokalanej!” Elżbieta

„Do Wspólnoty „Dobry Pasterz” przyszłam w 2001 roku. Na początku słuchałam jak inni się modlą. Sama nie miałam śmiałości się odezwać. Nie potrafiłam odezwać się na głos. Z czasem nauczyłam się tego i włączyłam się do modlitwy. Po kilku latach Lider poprosiła, abym poprowadziła spotkanie modlitewne Wspólnoty. Bałam się, ale odebrałam tę prośbę jako zaproszenie samego Pana Jezusa do służby. Mimo obaw zgodziłam się. Jeszcze kilka lat wcześniej byłoby to niemożliwe. Dlatego śmiało mogę powiedzieć, że Wspólnota nauczyła mnie wypowiadać na głos moje myśli, świadczyć o Panu Jezusie Dobrym Pasterzu. Dziękuję Ci Jezus za te wszystkie łaski jakimi mnie obdarzyłeś. Dziękuję za Wspólnotę. Chwała Panu!” Terenia

„Panie Boże dziękuję Ci za moje nawrócenie, za łaskę nawrócenia mojego męża oraz mojej córki. Bardzo proszę o łaskę nawrócenia dla syna.” Twoja córka Basia

„Jestem we Wspólnocie i chcę Panu Bogu podziękować za pokój w sercu, za odkrywanie Go na nowo!” Kasia

„We Wspólnocie jest bardzo duża różnorodność osób, a Tym kto nas jednoczy jest Jezus, Dobry Pasterz. I tak jak w Psalmie 23 poprzez modlitwę wspólnotową, poprzez wspólną Eucharystię i trwanie razem z innymi przy Panu, On „prowadzi mnie nad wody, gdzie mogę odpocząć”, „orzeźwia moją duszę”. Jestem Bogu wdzięczna, że jest w naszej parafii wspólnota Odnowy w Duchu Świętym. Dziękuję za wszystkie usłyszane, w ciągu tych wszystkich lat świadectwa działania Boga w codziennym życiu i za cuda jakie uczynił poprzez modlitwę wstawienniczą, która jest jednym z charyzmatów Wspólnoty „Dobry Pasterz”. Umocniło to moją wiarę.” Joanna

„Dziękujemy Ci Panie, że obudziłeś w nas pragnienie czytania Słowa Bożego. Dziękujemy, że uzdolniłeś nas do wspólnego odmawiania Różańca, za to że jesteś obecny w naszym domu i małżeństwie, w naszych radościach i trudach, że nas jednoczysz. Dziękujemy za dar Wspólnoty, za cotygodniowe spotkania, za posługę modlitwą wstawienniczą i Msze                 św. z modlitwą o uzdrowienie. Polecamy je wszystkim. Bądź uwielbiony Boże dawco Miłości.” Oliwia i Krzysztof

„Dziękuję za Odnowę w Duchu Świętym, dzięki której otrzymaliśmy dar radosnego wychwalania Boga i ewangelizacji przez śpiew, muzykę i modlitwę. Dziękuję Duchowi Świętemu za dar męstwa i posłuszeństwa, który usposabia do podjęcia konkretnych zadań      w życiu osobistym i zawodowym, trwania przy Jezusie pomimo wszelkich przeciwności. Podziękowanie też składam dla Matki Bożej, której 25 lat temu powierzyliśmy naszą Wspólnotę, za to że jest z nami osobiście coraz bardziej i czuwa nad nami każdego dnia” Bożena 

„Dziękuję za dar wspólnoty Dobrego Pasterza, dzięki której otrzymaliśmy, to co Pan obiecał świętemu Piotrowi, czyli wiele sióstr i braci, wiernych do śmierci. Za Dar Ducha Świętego, który każdego dnia odnawia nasze wnętrze przez wzrost w wierze, nadziei i miłości. Za dar modlitwy wstawienniczej dla naszej Wspólnoty, dzięki której możemy wypraszać łaskę uzdrowienia dla wszystkich potrzebujących” Janek